Proje Yönetimi

Projelerimizde Microsoft Sure Step ve Odoo Süreç Metodolojilerini kullanmaktayız.

Hep sorgulayarak daima daha iyi olanı aramaktayız.

Microsoft Dynamics Sure Step, Microsoft Dynamics çözümleri için geliştirilmiş; araçlar ve doküman şablonları ile desteklenen ve satıştan canlı kullanıma kadar kullanılabilecek bir proje gerçekleştirme metodolojisidir.


Sure Step Metodolojisi proje implementasyonu aşamalarını 5 ana kapsamda ayırır; 


•  Analiz:  Projenin başladığı aşamadır. Satış öncesi analiz aşamasındaki bulguların devamı ve güncellenmesi niteliğindedir

•  Tasarım : İhtiyaçların çözüm ile ne şekilde karşılanabileceğinin tanımlandığı aşamadır.

•  Geliştirme : Varsa geliştirme ihtiyaçlarının üretildiği ve test edildiği aşamadır

•  Yaygınlaştırma : Üretilen çözümün müşterinin tüm lokasyonlarında kullanılabilir hale getirilmesi aşamasıdır

•  Operasyon : Proje canlı kullanıma geçişi ve sonrası aşamalarını içerir.


Odoo ERP/CRM

ODOO Uyarlama ve Danışmanlık

Odoo Microsoft, Oracle ve SAP gibi dev ERP firmalarının arasında son yıllarda fazlaca adından söz ettiren açık kaynak kodlu bir ERP ve CRM programıdır. Aslında Odoo'yu sadece bir ERP veya CRM programı olarak ele almak, arkasında yer alan mühendisliğe biraz haksızlık etmektir.


Burada "Neden Odoo?" sorusunu sormak gerekir. Son yıllarda özellikle yapay zeka ve büyük veri uygulamalarında tekrar popüler hale gelen Python dili kullanılması, bu sayede ihtiyacı olan esneklik ve hıza kavuşmasını ilk artısı olarak görmekteyiz. İkinci artısı kendi lisansı dışında herhangi bir lisans ihtiyacı doğurmaması, Linux üzerinde çalışabilmesinden bahsedebiliriz. Dolayısıyla herhangi bir Windows lisansı satın almanıza gerek yoktur. Öte yandan veritabanı olarak da büyük ERP programlarının aksine SQL veya Oracle değil, yine açık kaynak kodlu, lisans alımı gerektirmeyen PostgreSql kullanması başka bir artıdır. 


Odoo, yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de gayet yaygın bir program olup, kamuda ve özel sektörde yüzlerce kullanıcısı bulunmaktadır. Ayrıca yurt dışında 4 milyona yakın kullanıcısı bulunmaktadır. Arkasında herhangi bir finansal aktör bulunmayan açık kaynak kodlu bir programa göre müthiş bir kitlesi bulunan Odoo programı için Türkiye'de 4'ten fazla çözüm ortağı bulunmaktadır. Bunun dışında Odoo.com üzerinden de destek bileti açabilir, geliştirme ihtiyacınız için Odoo personelinden yararlanabilirsiniz.

ODOO TÜRKİYE ÇÖZÜMLERİ

Lisans avantajı dışında Odoo'yu sadece bir ERP veya CRM programı olarak görmenin ona haksızlık olacağını belirtmiştik. Bunu açıklamak gerekirse, büyük ERP programlarında dünyada genel kabul gören, farklı uygulamaların merkezinde daha çok finansal verinin aktığı bir ERP programı görürken, Odoo farklı uygulamaları program içerisinde çözmeye çalışan bir ERP modeli olmaya karar vermiş. Uygulama örneklerinden başlarsak, seyahat ve masraf yönetimi, PDKS, destek masası uygulamaları, E-ticaret web arayüzü veya İK portalı, yada filo yönetimi. Bu uygulamalar büyük ERP projelerinde nedense merkezi ERP içerisinde konumlandırılamazken, Odoo bu uygulamaları ERP içinde ayrı bir modül olarak kullanıma sunmuş durumda.


Odoo web tabanlı ERP ihtiyacını hisseden bir SAP danışmanı tarafından tasarlanmış. Büyük ERP programlarının sunduğu servislerin bir çoğunu  (küçük ve orta ölçekli firmaların ihtiyacından fazlasını)  sunarken, ihtiyacı karşılamadığı noktalarda, açık kaynak kodlu yapısı neticesinde geliştirmeye olanak sağlamaktadır. Yine dev ERP programlarıyla karşılaştırdığımızda bir çoğunun kendi geliştirme dili mevcutken, Odoo evrensel olan python dilini kullandığı için geliştirme gereksinimi duyulduğunda, geliştirmeci takım arkadaşı bulmak zor olmamaktadır.

Dynamics 365

Dynamics 365 Finance&Operations Uyarlama ve Danışmanlık


Microsoft Dynamics aşina olduğunuz Office uygulamaları ile tam entegre bir şekilde çalışan bir ERP uygulamasıdır. Microsoft Dynamics ERP programına geçtiğinizde ERP programı değil, Office uygulamaları Word ve Excel kullanır gibi işlerinizi kolaylıkla yürütebileceğiniz bir uygulamaya sahip olursunuz. Microsoft Dynamics ile birlikte mali, satış çalışan uygulamalar ve operasyonlar getirerek geleneksel ERP sistemleri ötesine geçer. Ayrıca tüm bunların yanına bulut üzerinde çalışabilmesi  size cihazlar arasında, her zaman, her yerde çalışabilme imkanı verir.

Nerede olursanız olun ERP sistemlerini ister cep telefonunuzdan, ister tabletten, ister bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Bu sayede işinizi ve müşterilerinizi korumak için aynı zamanda sorunsuz bir deneyim ve kurumsal sınıfta bir güvenlik hizmeti de alırsınız. 


Odoo • Görüntü ve MetinMicrosoft Dynamics 365 sürümünde tüm veriler bulut ortamında (Microsoft Azure) saklanacağından herhangi bir donanım veya lisans maliyetine katlanılmayacaktır. Sunucu lisanslarının her 2 yılda bir değiştiği ve uygulama sürümlerinin yeni sunucu lisanslarına ihtiyaç duyduğu gerçeğinde şirketlerin bulut platforma geçmeleri daha verimli olmaktadır. Microsoft Azure ortamında çalışan her bir şirket için özel müşteri temsilcisi tutmakta, ve şirketlerin verilerin güvenliğini garanti etmektedir. Bu sayede sistem ve ağ tarafında personel ve bakım maliyetine de katlanmamış olmaktasınız. Burada yapılacak geliştirmenin güncellemelerinin de ek maliyet gereksinimi olmadığının da altını çizmek gerekiyor. ERP projelerinde 3 ile 4 yılda bir güncelleme gereksinimi ortaya çıkmakta olup, bir proje bedeli de sistemi yeni versiyona güncellemeye harcandığından hareketle, bulut ortamında Microsoft’ un bunu otomatik yapmasının müşteriye getirdiği faydayı da gözönünde bulundurmak gerekir.

Değişime başlayın ve kolaylıkla yönetin. Microsoft Dynamics ERP, size işlerinizde hız ve verim kazandırarak ölçülebilir bir büyüme kazandırmak için tasarlanmıştır .

Mobil Uygulama Geliştirme

Dynamics 365 ve Odoo ile entegre kurumsal mobil uygulama geliştirme


Şirketinizin ihtiyacına göre yaptığımız uygulama geliştirme çözümleri. Dynamics 365 ve Odoo ile entegre masraf yönetimi uygulaması, İK uygulaması, Proje yönetimi, Stok depo yönetimi uygulaması konularında geçmiş çalışmalarımız bulunmaktadır.

Mobil uygulamalarda firmanızın ihtiyacının detaylı analizi sonrasında, size özel mobil uygulamalar geliştirmekteyiz. Bunun yanında Google playstore ve Apple Storeda odoo kullanıcıları için geliştirilmiş standart uygulamalarımız da bulunmaktadır.