Dynamics 365 Entegre İK  

IK PORTAL ANA SAYFA 

Ana sayfada firmanızla ilgili personellerinize iletmek istediğiniz, firma misyonu, vizyonu gibi resim ekleyebilir, duyuru bölümünü yönetebilirsiniz. Ana sayfada yer alan bugün doğanlar ve aramıza yeni katılanlar bölümü Dynamics 365 İK programından beslenmektedir. Ayrıca masraf girişleri ve onay aşamaları da bu uygulama üzerinden yürütülmektedir.


PROFİL SAYFASI
Kullanıcılar kendi şifrelerini yönetebilir, firma ile ilgili sicil no, departman, pozisyon, telefon ve mail gibi detaylar listelenmektedir. Bu bilgiler Dynamics 365 den alınmaktadır.


İZİN YÖNETİMİ
İzin Yönetimi bölümünde, izin sorgulama, izin talep, izin mutabakat bölümleri bulunmaktadır. Ayrıca Dynamics 365 hiyerarşisinde personelin yöneticisi ise bu ekranlar üzerinden onay verebilir. Onay delegasyonu mevcuttur, onayların hangi tarihte kim tarafından verildiği bilgisinin kayıtları tutulmaktadır.ÜRETİM VERİMLİLİĞİ (PDKS ENTEGRASYONU)
Yapılan çalışmalar, mesailer, farklı departmanlarda yapılan çalışmalar Dynamics 365 içerisinden taşınmaktadır. Tam entegrasyon bulunmaktadır.BORDRO SORGULAMA
Personel tarafından bordro sorgulama yapılabilir, personel dilediği ay için bordrosunu otomatik olarak mail alabilir.


Dynamics 365 Entegre B2B

Blokzincir mimarisi kullanılarak hazırlanmıştır.

Kolay Arayüz

Her çalışanın kolaylıkla kullanabileceği arayüz mobil telefon veya tablette de otomatik algılanmakta ve çalışmaktadır.

Ürün Fiyat Listesi

İnternet üzerinde satışa açacağınız ürünleri ax üzerinde belirleyip, fiyat listelerini, ürüm resimlerini ve ek bilgileri yükleyebilirsiniz.

Entegrasyon

B2B uygulamasında girilen siparişler Dynamics 365/Ax 2012 uygulamanıza düşmentedir. Sİparişi ax üzerinden onaylayabilir, reddedebilirsiniz. 

Çoklu Dil Desteği

Kurumunuzda birden çok ülkeden kullanıcılar var ise, Kullanıcılar ingilizce veya türkçe olarak programı kullanabilmektedir.B2B Çözümü Özellikleri

* Limitsiz sayıda unicode karakterler dahil ön yüz çoklu dil desteği (unicode karakter : arapça, rusça, yunanca, çince)

* Limitsiz müşteri fiyat listesi ve harici stok kodu ve adı entegrasyonu, artikel kod takibi

* Dynamics AX fiyat listelerinin geçerlilik zamanı ile B2b arasında tam otomatik entegrasyon

* Dynamics AX B2b arasında otomatik müşteri hesabı, stok kartı, satış siparişi ve e-dönüşüm entegrasyonu

* Dynamics AX içinden müşteri hesaplarının B2b tarafında aktif/ pasif kontrolü

* Dynamics AX içinden stok kartlarının (TM,MA) B2b tarafında aktif/ pasif kontrolü

* B2b sipariş kontrol formundan hızlıca Dynamics AX siparişlerine ulaşma entegrasyonu

* B2b mobil site entegrasyonu, cep telefonu, tablet, ...vs. her cihazda uyumlu çalışan ekranlar

* B2b çoklu para birimi entegrasyonu ve sipariş ekranlarında döviz tipi ayrımlı dip toplamlı raporlama


* B2b Dynamics AX arası otomatik müşteri sipariş durumu (bekliyor, onaylandı, iptal, kapandı) bilgilendirmesi ve otomatik e-mail entegrasyonu

* B2b siparişlerinin otomatik olarak hızlı depo mevcut kontrolü ile Dynamics AX içinde oluşturulması, siparişlerin B2b ve AX arası çift taraflı düzenleme, ekleme, silme işlemlerinin kontrollü yapılabilmesi


* Kimya sektörüne özel B2b sipariş ekranlarında netağırlık ve palet ağırlık katları miktar giriş kontrolü

* Kimya sektörüne özel B2b ekranlarında unicode karakter destekli çoklu dil belge yönetimi (sds,tds)

* B2b ürün sorgulama, sipariş verme ve raporlama sayfalarında pdf, excel, xml, csv, copy paste formatlara aktarım özelliği, bu çıktıların müşteri tarafındaki ticari programlarına aktarım servisi sağlaması

* B2b ürün arama autocomplate özelliği (-yazarken otomatik tamamlama)

* B2b ürün sorgulama, sipariş verme, ve raporlama sayfalarında çoklu filtre özelliği (-stok kodu, stok adı, kimyasal adı, harici kodu, harici adı, kategori, barcode)

* B2b ürün sorgulama, sipariş verme ve raporlama sayfalarında filtre yazma anında veri tablosunu hızlı ayıklama özelliği

* Müşterilerin sipariş durumlarını B2b üstünden anlık takip edebilmesi ve kontröllü değiştirme, ekleme ve silme yapabilmesi özelliği

* Müşteri sorumlularının sıcak satış anında mobil veya pc uyumlu barcode okuyucu ile sipariş toplayabilmesi

* B2b ile Dynamics AX ekranlarında talep ve teslim tarihi bildirme entegrasyonu

* Kimya sektörüne B2b üstünden özel numune siparişi verilmesi ve Dynamics AX entegrasyonu

* Müşteriler için B2b üstünden teklif siparişi verilmesi ve Dynamics AX entegrasyonu

* Holding şirketlerde farklı sektörleri için B2b entegrasyonu (B2b kullanıcılarının giriş ekranında otomatik olarak ilgili sektörlerinde işlem yapması)


Dynamics 365 E-Dönüşüm Paketi

SMMM sertifikalı danışmanlarımız bulunmaktadır.

D365FO ÜZERİNE E-DEFTER, E-FATURA, E-ARŞİV, E-İRSALİYE, E-İHRACAT ÇÖZÜMLERİNİ İÇEREN E-DÖNÜŞÜM PAKETİ

TÜRKİYE E-DÖNÜŞÜM MEVZUATINA UYGUN TAMAMEN STANDART YAPIYA ENTEGRE, HARİKA ÇÖZÜMLER YAPTIK.

E-DEFTER

Sistem tablolarına ek bir alan açmadan, standart yapıdan tamamen bağımsız e-defter çözümümüz ile berat oluşturup, imzalayıp, beratlarınızı gönderebilirsiniz.

E-FATURA

Sistem tablolarına ek bir alan açmadan, standart yapıdan tamamen bağımsız e-fatura çözümümüz, kayıtlı kullanıcıları sisteme periyodik olarak çekebilirsiniz. Modül altyapısı ile faturalarınızı kolaylıkla gönderebilir, son durumunu kontrol edebilir gelen faturalarınızı görebilir, girdiğiniz faturalarla eşleştirebilirsiniz. Ticari faturaları sistem üzerinden reddedebilirsiniz.

E-ARŞİV

Sistem tablolarına ek bir alan açmadan, standart yapıdan tamamen bağımsız e-arşiv çözümümüz ile faturalarınızı kolaylıkla gönderebilir, firma mail adresi bulunmuyorsa hata verdirtebilir, e-arşiv fatura gönderiminde eş zamanlı mail gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

E-İRSALİYE

Modül altyapısı ile irsaliyelerinizin gönderimini sağlayabilirsiniz. Depolararası transferleriniz için de e-irsaliye düzenleyebilirsiniz. Yurtdışına gönderilen ürünleriniz için de irsaliye düzenleyebilirsiniz. E-İrsaliye modülü tamamen parametrik yapıda kurgulanmıştır.

E-İHRACAT

Modül altyapısı ile ihracat faturalarınızın gönderimini sağlayabilirsiniz. İhracat faturasında zorunlu alanlar için ön kontrol sistem tarafından yapılmaktadır. GTİP nolar için ürün kartları ile senkronize bir yapı kullanılmaktadır. E-İhracat faturaların seçilmesi tamamen parametrik yapıda kurgulanmıştır.

Dynamics 365 Nakit Akış Yönetimi

SMMM sertifikalı danışmanlarımız bulunmaktadır.

  • DİREK VE ENDİREK NAKİT AKIŞI

  • DYNAMİCS 365 VE DYNAMICS AX 2012 TAM ENTEGRE ÇÖZÜMÜMÜZ

Günümüzde pek çok iflas hikayesinin nedeninin nakit akışını yönetememek olduğu görülmüştür.


Nakit  akış  tablosu,  diğer finansal  tablolarla kullanıldığı  zaman  işletme  paydaşlarına  işletmenin  net aktiflerindeki değişimi, finansal yapısını (likidite ve borç ödeme gücü dahil) ve nakit akışlarının tutar ve  zamanlamasını  değişen  koşullara  ve  fırsatlara  uyum  sağlamak  amacıyla  etkileme  yeteneğini değerlendirebilmesi için gerekli bilgiyi sağlamaktadır


VİDEODA DYNAMICS AX 2012 VE DYNAMICS 365 İÇİN POWER BI'DA GELİŞTİRDİĞİMİZ NAKİT AKIŞI VİDEOMUZU BULABİLİRSİNİZ.

 
 


Dynamics 365 Gelişmiş Finans Raporlama

SMMM sertifikalı danışmanlarımız bulunmaktadır.

HIZLI VE GERÇEK RAPORLAMA

Dynamics 365, iş hedeflerine odaklanarak sınırsız finansal boyutlar kullanma fırsatı verir. Peki bu değerli fonksiyondan ne kadar kolay bilgi toplayabiliyorsunuz? Dynamics bu konuda Finansal raporlama araçları, power BI gibi dış kaynaklardan veri almamıza olanak sağlamaktadır. Peki bu anlık veriye ulaşma konusunda size yeterli midir?

Dynamics 365 sistemi içerisinde, Gelişmiş Finansal Boyut Raporlama işlevlerini geliştirdik. FD Gelişmiş Raporlama ile seçilen boyutları daha hızlı ve doğru bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Rapor oluştururken, belirli bir boyutsal seçim için defter işlemlerini sorgulayabilirsiniz. Dynamics içerisinde ve tam entegre çözümümüz, finansal boyut raporlamasının daha hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Bu uygulamayı aynı zamanda döviz bakiyeleri ile raporlama yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Herhangi bir hesap ve boyut kombinasyonunda döviz bazında bakiyeleri bu rapor sayesinde görüntüleyebilirsiniz.

Finansal Raporlama için Sade ve Büyük Etki 

Dynamics 365 kullanan şirketler, finansal boyutların kullanımında büyük bir avantaja sahiptir. Şirket öncelikleri çerçevesinde departman, iş birimi, müşteri / satıcı veya sabit kıymet başına bilgi toplayabilirler. Dynamics 365 Finans ve Operasyonları kullanan çoğu şirket bütçeleme için finansal boyutları da kullanmaktadır. Dynamics 365, gelişmiş raporlama için çeşitli araçlara sahiptir. Bunlar kolayca uyarlanabilecek Management Reporter veya Power BI gibi ek uygulama çözümleridir. Bununla birlikte, 200'den fazla projede yer almış bir Microsoft iş ortağı olarak, böyle bir raporun gerekliliği ile karşı karşıya kaldık, muhasebe raporlaması için daha kolay, anlık ve doğru rakamlara ulaşmanın elzem olduğunu bilmekteyiz. Bu rapor, boyut tabanlı raporlamanın hızlı, doğru ve etkili bir yoludur. Finansal boyutları, finansal karar alma süreçlerinin bir aracı olarak kullanan şirketler için, rapor onlara birincil araç olarak yardımcı olur.


Rapor gereksinimini sayısal bir örnek ile açıklarsak, Arkel Elektronik için bu raporun kullanılma sayısına bir sayaç koyduk. Sonuç, 100 kullanıcılı bir ortam için raporumuzun 2019 için 200000'den fazla kez kullanıldığını gösterdi. Dolayısıyla bu rapor tüm muhasebe, finans ve bütçeleme departmanlarının doğru raporlama için başlıca ihtiyacıdır.


Seçili boyut bazlı finansal raporlama

Dövizli ve boyut bazlı finansal raporlama

Açılış ve Kapanış işlemlerini dahil et/etme seçeneği

Birden çok boyut için finansal raporlama

 
 


Odoo E-Dönüşüm Paketi

SMMM sertifikalı danışmanlarımız bulunmaktadır.

Odoo Microsoft, Oracle ve SAP gibi dev ERP firmalarının arasında son yıllarda fazlaca adından söz ettiren açık kaynak kodlu bir ERP ve CRM programıdır. Aslında Odoo'yu sadece bir ERP veya CRM programı olarak ele almak, arkasında yer alan mühendisliğe biraz haksızlık etmektir.

Türkiye' nin son yıllarda içinde yaşadığı e-dönüşüm süreciyle firmaların büyük çoğunluğuna e-fatura, e-arşiv kullanma zorunluluğu getirildi. Bunun dışında ihracat yapan firmalar için e-ihracat, resmi defter verilme şartlarını ihtiva eden firmalar için e-defter, mal ürün gönderen firmalar için e-irsaliye gibi farklı e-dönüşüm çözümleri de getirildi.

Vis Marin firması olarak, Microsoft Dynamics tarafında da önceden yaptığımız e-dönüşüm çalışmalarını Odoo tarafında da tamamladık. Bu sayede firmaların gereksinim duduğu tüm e-dönüşüm çözümlerini Odoo ile entegre çalışır hale getirdik.

E-Fatura/E-Arşiv Modülünde kestiğiniz faturaları sistem üzerinden alıcıya ulaştırabilir sorgu çekebilir, son durumunu görüntüleyebilirsiniz. Odoo E-Fatura hakkında bilgi almak için tıklayınız.

E-İrsaliye Modülünde, sistem üzerinde kestiğiniz irsaliyeleri veya depolar arası transferleri e-irsaliye portalı üzerinden alıcıya iletebilir, sorgu çekebilir, son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-İhracat Modülünde, ihracat yapan firmaların gümrük portalı ile entegrasyon halinde kesmesi gereken faturanın ve içermesi gereken bilgileri içeren faturanın oluşturabilir, fatura ile ilgili sorgu çekilmesi ve son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-Defter Modülünde, tuttuğunuz muhasebe kayıtlarını dönem sonlarında e-defter sistemine aktarabilir, kayıtları istenildiği zaman görüntüleyebilirsiniz.

Web Okul/Özel Kurs Yönetimi

Vis Marin Bulut Okul

Özel eğitim kurumlarına özgü, modüler yapıda kompak çözüm. Tüm öğretmenler, öğrenciler ve ebeveynler tek bir uygulamaya bağlansın.

Öğrenci yönetimi/Öğretmen Yönetimi/Sınıf Yönetimi/Ders Yönetimi/Kütüphane Yönetimi/Mezunlar Yönetimi/Servis Yönetimi Etkinlik Yönetimi gibi modülleriyle tüm birimleri tek bir platformdan yönetin.

Çoklu dil desteği mevcut olup, kullanıcılar Türkçe / İngilizce veya herhangi bir dilde kullanabilir.

KOLAY ARAYÜZ

Her çalışanın kolaylıkla kullanabileceği arayüz mobil telefon veya tablette de otomatik algılanmakta ve çalışmaktadır.

YETKİLENDİRME

Satın alacağınız her modül kullanıcı ve yönetici olmak üzere  en az iki yetki gurubuna ayrılmıştır.

ENTEGRASYON OLANAĞI

Kurumunuzda kullandığınız farklı yazılımlar var ise internet servisleri aracılığı ile çift yönlü olarak veri haberleşmesi sağlanabilmektedir.

ÇOKLU DİL DESTEĞİ

Kurumunuzda birden çok ülkeden kullanıcılar var ise, Vismarin Bulut Okul programı tam size göre. Kullanıcı bazlı dil seçimi yapılabilir olup, 100 den fazla dil çevrimi bulunmaktadır.

NEDEN VİSMARİN BULUT OKUL ÇÖZÜMÜNÜ KULLANMALISINIZ?

Vismarin Bulut Okul dünya genelinde on binlerce eğitim kurumunun kullandığı açık kaynak kodlu bir yazılımın Türkiye için ek geliştirmeler ve düzenlemeler yapılmış versiyonudur.

Basit ekranları, ve kolay yetkilendirme yeteneği sayesinde her bölüm sadece kullanacağı menüleri görecek ve işlemlerini basit arayüz sayesinde kolaylıkla gerçekleştireceklerdir.

Gelişmiş gösterge paneli sayesinde yöneticiler veya yetkilendirilmiş departman yöneticileri gelişmiş raporlar alabilmektedir.

Modüler yapısı sayesinde kurumlar, sadece ihtiyaç duyduğu modülleri satın alıp kullanabilirler. Tüm modüller ile ilgili yetki çalışması yapılmıştır.

Vismarin Bulut Okul kullanıcı dostu ekranları sayesinde, kullanıcılara verilecek birer saatlik eğitim sonucu kullanılmaya başlanılabilir.

Vismarin Bulut Okul programını firma içi ağ oluşturarak veya internet üzerinde yayımlayabilirsiniz. İnternet üzerinde yayınlanması durumunda  konusunda uzman IT ve Ağ Bağlantıları ekibimizin denetiminde Linux tabanlı güvenliği tarafımızca sağlanan sunucularda barındırma hizmeti vermekteyiz.

Vismarin Bulut Okul açık kaynak kodlu bir yazılım olduğundan firma bazlı uyarlama ve kod geliştirme yapılabilir. web servisler ile farklı programları ile haberleşmesi sağlanabilir.

Vismarin Bulut Okul üzerinden öğrencilerin makbuz/fatura ve ödemelerini sisteme işleyebilir, öğrencilerin güncel borç / alacak durumunu ve geçmiş ödemelerini görüntüleyebilir, gelişmiş finans raporları alabilirsiniz.

Vismarin Bulut Okul yazılımına E-fatura ve e-arşiv uygulamaları entegre olarak kullanılabilir. Öğrencilere keseceğiniz makbuz/faturaları sistem üzerinden kesebilir ve GİB portalına doğrudan gönderebilir, size gelen e-faturaları yine sistemde görüntüleyebilirsiniz.

Vismarin Bulut Okul tarafımızca belirlenen Türkiye'deki sunucularda tutulmakta olup, modül fiyatlandırma dışında herhangi bir barındırma veya alan adı ücreti ödemezsiniz. 

Vismarin Bulut Okul üzerinden kurum internet sitenizi oluşturabilir, internet sitesi üzerinden öğrenci başvuruları alabilir, öğretmen iş ilanları yayımlayabilirsiniz.

Vismarin Bulut Kurum üzerinden iş ilanları için mail adresi atayabilir, bu e-posta adresine atılan maillerin otomatik olarak ekli gönderilen özgeçmiş ile birlikte sisteminize düşmesini sağlayabilirsiniz.

Online Mutabakat

SMMM sertifikalı danışmanlarımız bulunmaktadır.

BA-BS VE CARİ MUTABAKAT ARTIK ÇOK KOLAY.

SİZLER İÇİN EN KOLAY ŞEKİLDE İNTERNETTEN MUTABAKAT YAPILMASINI SAĞLADIK. BUNU SAĞLARKEN KVKK ÖZEN GÖSTERİYORUZ. VERİLERİNİZİ KENDİ SUNUCULARINIZDA BARINDIRACAKSINIZ.

ZAMAN TASARRUFU

Muhasebe çalışanları için hem vakit hem nakit kaybıdır mutabakat süreci. Bir bakıma personelin ay sonlarında yetiştirmesi gereken bir ödev, bir de sürenin yetişmeme durumu derken çoğu zaman içinden çıkılmaz bir hal almaktadır.

GÜÇLÜ REFERANSLAR

Güçlü Mutabakat olarak çok sayıda şirkette mutabakat sürecini sorun olmaktan çıkardık. Sizler de mutabakat sürecini raporlama aracına çevirmek için Güçlü Mutabakat' ı seçin.

ERP ENTEGRASYONU

Öncelikle varsa işletmenizde kullandığınız ERP programını etüt ediyoruz. Eğer bu ERP programı ile öncesinde bir entegrasyon sağlamışsak, programın kurulumu ve eğtimi için 1 saat yeterli oluyor. Eğer kullandığınız ERP iççin bir entegrasyon hali hazırda bulunmuyorsa ilgili entegrasyonu tamamlayarak kurulumu tamamlıyoruz

KVKK VE VERİ GÜVENLİĞİ

Programı ilk kullandığınız ay ekibimizden destek alarak, fatura hareketlerini sisteme yüklüyorsunuz. Sistemimizin çalışma mantığında tamamen şifreli bir şekilde cari mutabakatlarınızı müşteri ve tedarikçileriniz göndermekte ve cevaplarını tamamen şiffreli bir şekilde almaktadır. En önemlisi bu verileriniz tamamen sizin tarafınızda durmaktadır.

DESTEK MASASI

Destek masamız web tabanlı ve 7/24 ulaşılır durumdadır. Destek masamıza açtığınız biletler mesai saatleri içerisinde 2 saat içerisinde açılacak ve bilet aciliyetine göre en kısa sürede çözülecektir. Kullandığınız ERP sistemindeki güncellemeler veya değişikliklerden kaynaklı bir durum varsa bu durumda destek ekibimiz konuyu size açıklayıcı olarak bildirecektir.