Dynamics 365 Gelişmiş Finans Raporlama

SMMM sertifikalı danışmanlarımız tarafından tasarlanmıştır.

HIZLI VE GERÇEK RAPORLAMA

Dynamics 365, iş hedeflerine odaklanarak sınırsız finansal boyutlar kullanma fırsatı verir. Peki bu değerli fonksiyondan ne kadar kolay bilgi toplayabiliyorsunuz? Dynamics bu konuda Finansal raporlama araçları, power BI gibi dış kaynaklardan veri almamıza olanak sağlamaktadır. Peki bu anlık veriye ulaşma konusunda size yeterli midir?

Dynamics 365 sistemi içerisinde, Gelişmiş Finansal Boyut Raporlama işlevlerini geliştirdik. FD Gelişmiş Raporlama ile seçilen boyutları daha hızlı ve doğru bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Rapor oluştururken, belirli bir boyutsal seçim için defter işlemlerini sorgulayabilirsiniz. Dynamics içerisinde ve tam entegre çözümümüz, finansal boyut raporlamasının daha hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Bu uygulamayı aynı zamanda döviz bakiyeleri ile raporlama yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Herhangi bir hesap ve boyut kombinasyonunda döviz bazında bakiyeleri bu rapor sayesinde görüntüleyebilirsiniz.

Finansal Raporlama için Sade ve Büyük Etki 

Dynamics 365 kullanan şirketler, finansal boyutların kullanımında büyük bir avantaja sahiptir. Şirket öncelikleri çerçevesinde departman, iş birimi, müşteri / satıcı veya sabit kıymet başına bilgi toplayabilirler. Dynamics 365 Finans ve Operasyonları kullanan çoğu şirket bütçeleme için finansal boyutları da kullanmaktadır. Dynamics 365, gelişmiş raporlama için çeşitli araçlara sahiptir. Bunlar kolayca uyarlanabilecek Management Reporter veya Power BI gibi ek uygulama çözümleridir. Bununla birlikte, 200'den fazla projede yer almış bir Microsoft iş ortağı olarak, böyle bir raporun gerekliliği ile karşı karşıya kaldık, muhasebe raporlaması için daha kolay, anlık ve doğru rakamlara ulaşmanın elzem olduğunu bilmekteyiz. Bu rapor, boyut tabanlı raporlamanın hızlı, doğru ve etkili bir yoludur. Finansal boyutları, finansal karar alma süreçlerinin bir aracı olarak kullanan şirketler için, rapor onlara birincil araç olarak yardımcı olur.


Rapor gereksinimini sayısal bir örnek ile açıklarsak, Arkel Elektronik için bu raporun kullanılma sayısına bir sayaç koyduk. Sonuç, 100 kullanıcılı bir ortam için raporumuzun 2019 için 200000'den fazla kez kullanıldığını gösterdi. Dolayısıyla bu rapor tüm muhasebe, finans ve bütçeleme departmanlarının doğru raporlama için başlıca ihtiyacıdır.


Seçili boyut bazlı finansal raporlama

Dövizli ve boyut bazlı finansal raporlama

Açılış ve Kapanış işlemlerini dahil et/etme seçeneği

Birden çok boyut için finansal raporlama